2017 m.

UAB „HSC Baltic“ įrengs vieną iš gražiausių Lietuvos ambasadų

2017 10 27

UAB „HSC Baltic“ pasirašė Lietuvos Respublikos ambasados Italijoje įrengimo ir restauravimo darbų sutartį. UAB „HSC Baltic" darbus atliks kartu su partneriais -  Italijos įmonėmis Delta Lavori S.p.A. ir L‘OFFICINA.
 
Patalpos yra Palazzo Blumensthil pastato, esančio Vittoria Colonna 1, 00193 Romoje, Italijos Respublikoje 4 aukšte ir užima visą aukštą. Palazzo Blumensthil pastatas yra valstybinės kultūros paveldo reikšmės objektas – architektūros paminklas. Bendras patalpų plotas – apie 640 kv. m., aukštis – apie 3,6 m.
 
Atliekant darbus bus išsaugoti ir restauruoti paveldo objektai - tapybos elementai, židinys, keletas durų, keletas lipdinių, keraminės grindys, langai su langinėmis, lodžijos mediniai elementai ir kt. Bus įrengtos konsulinė, ambasadoriaus kabineto patalpų, darbuotojų zonos, reprezentacinės patalpos, posėdžių salė bei kitos patalpos (virtuvėlė, sanitariniai mazgai ir pan.). Patalpos bus erdvios, modernios, bet tuo pačiu bus išsaugoti vertingi patalpose esantys kultūros paveldo objektai.
 
Palazzo Blumensthil rūmų patalpas Lietuva gavo kaip kompensaciją už tarpukario Lietuvos ambasados pastatą „Villa Lituania“, jį per Antrąjį pasaulinį karą perėmė šalį okupavusi Sovietų Sąjunga. Garsaus italų architekto Luca Carimini XIX amžiaus pabaigoje projektuotuose rūmuose Lietuvai atiteko visas ketvirtasis aukštas. Beveik 9 mln. eurų vertės patalpos Lietuvai 2013 metais perleistos 99 metams neatlygintinai naudotis su galimybe 2112 metais šį laikotarpį pratęsti.