2018 m.

UAB "HSC Baltic" atgaivins Kauko laiptus

2018 03 07

UAB „HSC Baltic“  2018 m. vasarį pasirašė sutartį su Kauno miesto savivaldybe dėl Kauko laiptų kapitalinio remonto darbų.
 
Bus remontuojami Kauko laiptai tarp Aukštaičių ir Žemaičių gatvių: bus sutvarkomi fontanėliai su aikštelėmis, atkurtos autentiškos laiptų pakopos ir turėklai, sutvarkyti takai, pertvarkyta buvusio baseino erdvė, kurioje planuojama įrengti poilsio zoną, grindinį fontaną, nedidelį amfiteatrą, taip pat bus įrengtas apšvietimas, vaizdo stebėjimo sistema, paviršinio vandens, vandentiekio ir nuotekų sistemos, sutvarkyti želdynai.
 
Kauko laiptai buvo pastatyti 1936m. pagal žymaus tarpukario laikmečio architekto Stasio Kudoko projektą. Iki tol Kauko al. gatvė buvo įrengta šlaite bei svarbi miesto jungtis tarp Žaliakalnio ir Naujamiesčio. Modernizuojant laikinąją sostinę, 1929m. buvo pastatyta Kauno vandens stotis (dabar UAB „Kauno vandenys“), kurios rezervuaras buvo įrengtas buvusio forto parako sandėlio vietoje. Kauko al. griova buvo pastatytas magistralinis vandentiekis ir vėliau griovoje įrengti granitiniai laiptai. Prie Aukštaičių g. buvo pastatytas vandens baseinas su kaskadomis, sudarytas iš trijų dalių. Yra žinoma, jog baseiną puošė skulptūra, vaizduojanti plaukikę, šokančią į baseiną. Baseinas buvo užapvalintais galais, pailgas. Baseino aukštesnioji dalis buvo prie Aukštaičių g., vidurinė dalis stačiakampė, o žemutinė taip pat užapvalinta. Aplink baseiną ėjo takas su laipteliais. Šlaitai buvo pliki. Baseinas tuometinėje spaudoje dar vadinamas „maudykla“. Karo metu, 1944m., buvo susprogdinta vandens stotis, apgadintas trijų lygių baseinas. Sovietmečiu baseinas buvo rekonstruotas tik dalinai, kadangi buvo įrengta dalis buvusio baseino- vidurinioji jo dalis, įrengtas fontanas ir 8-ajame dešimtmetyje pastatyta skulptūra „Gulinti moteris“. Šlaitai apsodinti liepų alėja. Toks baseinas išliko iki šių dienų, tačiau fontanas nefunkcionuoja jau kelis dešimtmečius, statinys yra apleistas.