• Titulinis
  • Visi
  • Vilniaus Aušros Vartų koplyčios ir Šv. Teresės bažnyčios aktualizavimas
Grįžti į projektų sąrašą

Vilniaus Aušros Vartų koplyčios ir Šv. Teresės bažnyčios aktualizavimas

UAB „HSC Baltic“ įvykdė vieno įspūdingiausių paveldo objektų - Aušros Vartų - atnaujinimo darbus. Aušros Vartų koplyčia ir greta esanti Šv. Teresės bažnyčia po atnaujinimo tapo dar patrauklesnė lankytojams. 

Projektas „Vilniaus Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, vadinamosios Aušros Vartų koplyčios ir Šv. Teresės bažnyčios aktualizavimas“ įgyvendintas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal ES investicijų priemonę „Aktualizuoti kultūros paveldo objektus“. Projekto vykdytojas – Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba. Projektu siektane tik atnaujinti paveldą, bet ir jį geriau pritaikyti piligrimų bei miesto svečių reikmėms.

Pabaigus tvarkybos darbus iš vidinio Aušros Vartų kiemo pusės buvo įrengtas keltuvas žmonėms su negalia. Patekimas į keltuvą, pritaikytą neįgaliems, įrengtas per esamas duris iš Aušros Vartų gatvės. Centrinėje lobyno salės dalyje įrengtos laisvai stovinčios berėmio stiklo vitrinos. Lobyno sienos ir jose esančios nišos taip pat  panaudotos ekspozicijai. Langų nišose įrengtos nedidelės, pastatomos, langų neužgožiančios stiklinės vitrinos. Stiklo vitrinos gaminamos iš specialaus muziejinio antirefleksinio ir antistatinio, atsparaus dūžiams ir subraižymui, neturinčio atspalvio stiklo. Atnaujinta esama garso sistema, įrengta vaizdo stebėjimo sistemos įrengimas.

 

SAVYBĖS:

  • kultūros paveldo paminklas.

RANGOVAS
UAB "HSC Baltic"

OBJEKTO TIPAS
Negyvenamieji pastatai


ADRESAS
Vilnius

BAIGTUMO LYGIS
Įvykdytas 2022 m.

UŽSAKOVAS
Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba