• Titulinis
  • Visi
  • Vilniaus Aušros Vartų koplyčios ir Šv. Teresės bažnyčios aktualizavimas
Grįžti į projektų sąrašą

Vilniaus Aušros Vartų koplyčios ir Šv. Teresės bažnyčios aktualizavimas

UAB „HSC Baltic“ vykdo vieno įspūdingiausių paveldo objektų - Aušros Vartų - atnaujinimo darbus. Aušros Vartų koplyčia ir greta esanti Šv. Teresės bažnyčia po atnaujinimo taps dar patrauklesnė lankytojams. 

Projektas „Vilniaus Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, vadinamosios Aušros Vartų koplyčios ir Šv. Teresės bažnyčios aktualizavimas“ įgyvendinamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal ES investicijų priemonę „Aktualizuoti kultūros paveldo objektus“. Projekto vykdytojas – Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba. Projektu siekiama ne tik atnaujinti paveldą, bet ir jį geriau pritaikyti piligrimų bei miesto svečių reikmėms.

Pabaigus tvarkybos darbus iš vidinio Aušros Vartų kiemo pusės bus įrengtas keltuvas žmonėms su negalia. Patekimas į keltuvą, pritaikytą neįgaliems, bus per esamas duris iš Aušros Vartų gatvės. Centrinėje lobyno salės dalyje numatytos laisvai stovinčios berėmio stiklo vitrinos. Lobyno sienos ir jose esančios nišos taip pat bus panaudotos ekspozicijai. Langų nišose numatytos nedidelės, pastatomos, langų neužgožiančios stiklinės vitrinos. Stiklo vitrinos gaminamos iš specialaus muziejinio antirefleksinio ir antistatinio, atsparaus dūžiams ir subraižymui, neturinčio atspalvio stiklo. Bus atnaujinta esama garso sistema, numatomas vaizdo stebėjimo sistemos įrengimas.

Darbai planuojami baigti 2021 m.

SAVYBĖS:

  • kultūros paveldo paminklas.

RANGOVAS
UAB "HSC Baltic"

OBJEKTO TIPAS
Negyvenamieji pastatai


ADRESAS
Vilnius

BAIGTUMO LYGIS
Vykdomas

UŽSAKOVAS
Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba